Oh moeder wat is het heet…

De temperaturen lopen hard op, ook in de woning voor mensen met dementie. Mevrouw de Rijk verzucht 'oh moeder wat is het heet...'.

Door: Barbara Oppelaar, Trainer bij Ervarea
auteur

Het team is er alert op dat de bewoners niet oververhit raken en doen er alles aan om uitdrogen te voorkomen. Sommige bewoners ‘vergeten’ te drinken. Samen bedenken ze ideeën om mensen te stimuleren. Ze zorgen ervoor dat er constant water in glazen op tafel staan. Ook worden komkommer en bouillon geserveerd als aanvulling op het vocht. De teamleden gaan ook regelmatig aan tafel zitten om zelf wat te drinken, zodat de bewoners herinnerd worden aan het drinken. Natuurlijk mag een heerlijk perenijsje niet ontbreken op deze warme dag.

En omdat de dochter van mevrouw Siggers vertelt dat ze een zwembadje in de tuin heeft opgezet, bedenkt teamlid Lian ineens dat ze misschien ook een zwembadje in de woonkamer kunnen maken. Overal uit het huis haalt ze afwasteiltjes die ze vult met lekker koel water. Schoenen en sloffen worden uitgedaan, broekspijpen opgerold en de bewoners genieten heerlijk van het verkoelende water.

Hou bij deze temperaturen extra oog voor onze kwetsbare mensen en zorg dat vocht inname verleidelijk wordt.